Поділ житла при розірванні шлюбу.
За загальним правилом, майно, набуте подружжям у шлюбі, є їхньою спільною власністю. Це стосується і житла. При розірванні шлюбу подружжя має право на спільне майно, в тому числі й на житло, у рівних частках. Однак, існують певні винятки з цього правила. Наприклад, якщо один із подружжя придбав житло до шлюбу, то воно залишається його особистою власністю.
Також, якщо один із подружжя придбав житло за кошти, які були отримані ним у спадок або подарунок, то воно також залишається його особистою власністю. Крім того, суд може відступити від правила рівного поділу майна, якщо це буде справедливим з урахуванням обставин справи.
Давайте детально розглянемо процес розподілу житла при розлученні.
Розподіл житла при розлученні може здійснюватися в добровільному порядку або в судовому порядку.
- Добровільний порядок
Добровільний порядок розподілу житла при розлученні передбачає, що подружжя самостійно домовляється про те, як буде розподілено житло.
Для цього подружжя може укласти договір про розподіл майна. Договір про розподіл майна може бути укладений у письмовій або усній формі.
Однак, для того, щоб договір про розподіл майна був дійсним, він повинен бути зареєстрований у нотаріуса.
- Судове вирішення
Якщо подружжя не може домовитися про розподіл житла, то це питання вирішується судом.
Для того, щоб звернутися до суду з позовом про розподіл житла, необхідно подати до суду позовну заяву.
До позовної заяви додаються такі документи: копія свідоцтва про шлюб; копія свідоцтва про розірвання шлюбу; документи, що підтверджують право власності на житло; інші документи, які підтверджують обставини справи.
Суд розглядає позов про розподіл житла в порядку позовного провадження. У разі задоволення позову суд видає рішення про розподіл житла.
Як правильно визначається розмір частки у спільному майні?
Розмір частки у спільному майні подружжя визначається судом з урахуванням таких обставин як тривалість шлюбу; внесок кожного з подружжя у придбання майна; потреби дружини і дітей та інші обставини справи.
Раціонально розглянути кілька прикладів розподілу житла при розлученні, з практики нашого Адвокатського об`єднання "Захист" :
- Якщо житло було придбане в шлюбі за спільні кошти подружжя, то воно буде поділено в рівних частках.
- Якщо житло було придбане в шлюбі за кошти одного з подружжя, то воно залишиться за цим подружжям.
- Якщо житло було придбане в шлюбі за кошти, які були отримані одним із подружжя у спадок або подарунок, то воно залишиться за цим подружжям.
- Якщо суд відступить від правила рівного поділу майна, то розмір частки у спільному майні може бути визначений судом у меншому або більшому розмірі.
Поділ житла при розірванні шлюбу є складним і тривалим процесом, який вимагає професійної підготовки. Тому в разі необхідності поділу житла при розлученні рекомендується звернутися до адвоката, який допоможе вам захистити свої права та інтереси.
Адвокат Адвокатського об`єднання "Захист" може надати вам допомогу в наступних питаннях:
- Консультація: адвокат надасть вам консультацію з питань поділу житла при розірванні шлюбу, роз'яснить вам ваші права та обов'язки, а також допоможе вам підготувати документи для звернення до суду.
- Підготовка документів: адвокат допоможе вам у підготовці документів для звернення до суду, зокрема, позовної заяви, клопотання про видачу судового наказу, заяви про поновлення строку звернення до суду тощо.
- Представництво інтересів у суді: адвокат представлятиме ваші інтереси у суді на всіх стадіях розгляду справи, від подання позовної заяви до отримання рішення суду.
Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.
За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.
Будемо раді Вам допомогти!
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.