АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Касаційне оскарження рішення суду.

Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.

У касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції.

Касаційну скаргу мають право подати:

·        засуджений, його законний представник чи захисник - у частині, що стосується інтересів засудженого;

·        виправданий, його законний представник чи захисник - у частині мотивів і підстав виправдання;

·        підозрюваний, обвинувачений, його законний представник чи захисник;

·      законний представник, захисник неповнолітнього чи сам неповнолітній, щодо якого вирішувалося питання про застосування примусових заходів виховного характеру, - в частині, що стосується інтересів неповнолітнього;

·        законний представник чи захисник особи, щодо якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного характеру;

·        прокурор;

·        потерпілий або його законний представник чи представник - у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції;

·        цивільний позивач, його представник або законний представник - у частині, що стосується вирішення цивільного позову;

·        цивільний відповідач або його представник - у частині, що стосується вирішення цивільного позову;

·        представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, - у частині, що стосується інтересів юридичної особи.

Особам, які мають право подати касаційну скаргу, надається можливість ознайомитися в суді з матеріалами кримінального провадження для вирішення питання про подання касаційної скарги.

Тепер детальніше розглянемо порядок і строки касаційного оскарження.

Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції. Касаційна скарга на судові рішення може бути подана протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою, - в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення. Протягом строку, встановленого на касаційне оскарження, матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані з суду, який виконує судове рішення, окрім суду касаційної інстанції (стаття 426 КПК України).

Суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право:

→ залишити судове рішення без зміни, а касаційну скаргу - без задоволення;

→ скасувати судове рішення і призначити новий розгляд у суді першої чи апеляційної інстанції;

→ скасувати судове рішення і закрити кримінальне провадження;

→ змінити судове рішення (стаття 436 КПК України).

Якщо ви не згодні з рішенням суду в кримінальній справі, ви маєте право його оскаржити. Оскарження рішення суду - це складний і тривалий процес, який вимагає юридичних знань і досвіду. Якщо ви не маєте юридичних знань, рекомендується звернутися за юридичною допомогою до адвоката. Адвокат АО "Захист" допоможе Вам :


  • Зрозуміти ваші права та обов'язки, а також дасть рекомендації щодо подальших дій.
  • Визначити, чи є у рішенні суду порушення закону, і дасть рекомендації щодо оскарження рішення суду.
  • Правильно оформити апеляційну або касаційну скаргу, щоб вона відповідала вимогам закону, і підготує всі необхідні документи.
  • Представляти Ваші інтереси в суді на всіх етапах судового розгляду, щоб захистити порушені права і інтереси.

Адвокатське Об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.

Будемо раді Вам допомогти!

 

 

Зв'яжіться з нами 🙂