Нові правила звільнення з ЗСУ.
Процедура звільнення з ЗСУ залежить від підстави звільнення. Давайте розглянемо з найпоширені випадки:
1. Звільнення за власним бажанням (для військовослужбовців-контрактників):
- Подати рапорт командиру військової частини: У рапорті необхідно вказати причину звільнення та бажану дату звільнення.
- Отримати згоду командира: Командир може відмовити в звільненні, якщо військовослужбовець має невиконані обов'язки або його звільнення може зашкодити безпеці країни.
- Пройти звільнення: Після отримання згоди командира військовослужбовець повинен здати все належне майно військової частини, пройти медичну комісію та отримати посвідчення особи військовослужбовця запасу.
2. Звільнення за станом здоров'я:
- Звернутися до військово-лікарської комісії (ВЛК): ВЛК проведе обстеження та винесе висновок про придатність військовослужбовця до військової служби.
- Отримати висновок ВЛК: Якщо ВЛК визнає військовослужбовця непридатним до військової служби, він буде звільнений за станом здоров'я.
- Пройти звільнення: Далі слідує процедура, аналогічна звільненню за власним бажанням.
3. Звільнення в інших випадках:
- Існує багато інших підстав для звільнення з ЗСУ, таких як закінчення строку контракту, досягнення граничного віку перебування на військовій службі, засудження до позбавлення волі тощо.
- Процедура звільнення в цих випадках може відрізнятися, тому рекомендується звернутися до командування військової частини або юриста за більш детальною інформацією.
Тепер детально розглянемо доповнений перелік підстав для звільнення згідно нового Закону України "Про иобілізацію та мобілізаційну підготовку".Раніше підставою для звільнення осіб з інвалідністю у законі не було передбачено. Тепер після набрання чинності новим Законом особи з інвалідністю будь-якої групи отримають можливість звільнитися з військової служби. Ця норма діятиме як для мобілізованих, так і для контрактників. На дійсність підстави не впливатиме ані тривалість служби, ані момент, коли особі було встановлено інвалідність.
Згідно з новим Законом звільнення з військової служби можливе за таких підстав(окрім вже зазначеної підстави для осіб з інвалідністю):
- за віком (у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі);
- за станом здоров’я: на підставі висновку ВЛК про непридатність до військової служби або про тимчасову непридатність до військової служби з переоглядом через 6−12 місяців(якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);
- у зв’язку вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі;
- через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається окремо (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);
- у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);
- у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів — у разі неможливості їх використання на службі (для осіб вищого офіцерського складу);
- у зв’язку із призначенням на посаду судді, судді Конституційного Суду України, члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівника Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступника, дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.
Якщо у Вас виники проблеми при звільненні зі ЗСУ, радимо не зволікати та якнайшвидше звернутись за кваліфікованою допомогою.
Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.
За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.
Будемо раді Вам допомогти!
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.