АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Оскарження дій посадових осіб ТЦКСП(територіального центру комплектування та соціальної підтримки).

Після введення воєнного стану на території України особливого загострення набуло питання, що стосується діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Відповідно до постанови КМУ №154 від 23 лютого 2022 року, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) можуть діяти як підрозділи військового управління у багатьох країнах. Вони спеціалізуються на організації та проведенні діяльності, пов'язаної зі службою в армії, а також надають соціальну та психологічну підтримку військовослужбовцям та їх сім'ям.

Функції і завдання ТЦКСП можуть включати таке:

  1. Мобілізація та комплектування: ТЦКСП здійснюють роботу з мобілізації та комплектування військових. Це означає, що вони організовують процедури призову громадян для військової служби, проводять медичні обстеження, військову ліцензію та інші процедури, пов'язані з призовом та службою.
  2. Соціальна підтримка: ТЦКСП надають соціальну підтримку військовослужбовцям та їх сім'ям. Це може включати в себе допомогу у вирішенні питань житла, медичної допомоги, освіти для дітей та інші соціальні послуги.
  3. Психологічна допомога: ТЦКСП можуть надавати психологічну допомогу військовослужбовцям, особам, які проходять службу в зоні конфлікту або війни, та їх сім'ям.
  4. Управління резервами: Центри можуть вести облік військових резервів та готовність до мобілізації у випадку надзвичайних ситуацій чи війни.
  5. Інформаційна підтримка: Надають інформацію та консультації щодо військової служби, прав та обов'язків військовослужбовців.
  6. Організація військових навчань та навчання: Військові навчання та тренування проводяться для підготовки військовослужбовців до служби.

Однак, важливо розуміти, що на практиці громадяни досі зіштовхуються із порушеннями своїх прав працівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Однією із найрозповсюдженіших проблем, з якими звертаються до Адвокатського об’єднання «Захист» є відмова у наданні відстрочки від призову на військову службу, хоча статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачений вичерпний перелік осіб, які дійсно мають таке право.

У зв’язку з цим, станом на сьогоднішній день в адміністративних судах уже сформувалась стала практика щодо оскарження дій посадових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Якщо ви маєте питання або скаргу щодо дій Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП), то для оскарження їх дій можуть бути застосовані певні процедури . Ось деякі кроки, які ви можете вжити:

  1. Звернення до внутрішнього контролю: Багато військових організацій мають внутрішні органи або відділи контролю та скарг, які призначені для розгляду скарг і суперечок. Зазвичай це включає в себе подання письмової скарги або запиту на розгляд вашого питання. Інструкції щодо цього процесу можуть бути доступні на веб-сайті військового управління.
  2. Звернення до омбудсмена чи громадських організацій: В багатьох країнах існують омбудсмени або громадські організації, які спеціалізуються на правах військовослужбовців та громадян, що користуються соціальною підтримкою від військових організацій. Зверніться до них для отримання консультації та підтримки.
  3. Подання скарги в судовому порядку: Якщо всі інші зусилля виявилися марними, ви можете розглянути можливість подання скарги до суду чи адміністративного органу. Зазвичай це вимагає включення юриста та дотримання процедур, встановлених законодавством вашої країни.
  4. Звернутися до юриста або адвоката, який спеціалізується на військовому праві, або консультанта із справ військових служб та соціальної підтримки для отримання конкретних порад та вказівок щодо оскарження дій Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП).

При зверненні до спеціалістів адвокатського об’єднання «Захист» Ви зможете отримати якісну консультацію та зрозуміти в чому конкретно відбулося порушення ваших прав та ефективні шляхи вирішення даної проблеми, адже проблем, які не вирішуються в правовому полі майже немає.

У разі порушення Ваших прав звертайтесь за консультацією до спеціалістів з військового права АО«Захист» за тел. 0800-40-33-03.

Ми допоможемо Вам де б Ви не знаходились, адже у нас є офіси в кожній області України.

Зв'яжіться з нами 🙂