АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Оскарження експертизи на стадії досудового розслідування.

Оскарження висновків експертизи на стадії досудового розслідування здійснюється шляхом подання клопотання про призначення повторної або додаткової експертизи.

Клопотання про призначення повторної або додаткової експертизи може бути подано:

  • Підозрюваним, обвинуваченим, його захисником, законним представником, потерпілим, його представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється досудове розслідування, прокурором, слідчим суддею, судом.

Клопотання про призначення повторної або додаткової експертизи подається до слідчого, прокурора, суду, який призначив експертизу та повинно містити такі відомості: прізвище, ім'я, по батькові, адреса особи, яка подає клопотання., найменування органу, до якого подається клопотання., обґрунтування підстав для призначення повторної або додаткової експертизи.

Після отримання клопотання слідчий, прокурор, суд зобов'язаний розглянути його протягом 10 днів. У разі задоволення клопотання слідчий, прокурор, суд призначає повторну або додаткову експертизу.

Які ж існують основні підстави для оскарження експертизи?

Основними підставами для оскарження експертизи є:

  • Невідповідність висновку експертизи фактичним обставинам справи.

Ця підстава виникає в тому випадку, якщо висновки експертизи не відповідають фактичним обставинам справи, тобто фактичним даним, які встановлені в ході досудового розслідування. Наприклад, якщо висновком експертизи встановлено, що злочин був вчинений певною особою, а в ході досудового розслідування встановлено, що ця особа не могла вчинити злочин.

  • Недотримання експертом вимог законодавства під час проведення експертизи.

Ця підстава виникає в тому випадку, якщо експерт під час проведення експертизи не дотримався вимог законодавства, які передбачені для проведення експертизи. Наприклад, якщо експерт не виконав вимоги щодо забезпечення об'єктивності експертизи, не використав належні методи дослідження або не врахував всі наявні докази.

  • Недостатня обґрунтованість висновку експертизи.

Ця підстава виникає в тому випадку, якщо висновок експертизи не обґрунтований належним чином. Наприклад, якщо висновок експертизи не містить достатніх пояснень щодо того, як було отримане певне експертне дослідження, або якщо висновки експертизи суперечать один одному.

Важливо!!! Оскарження експертизи на стадії досудового розслідування є складним і відповідальним процесом. Для того, щоб оскаржити експертизу успішно, необхідно володіти спеціальними знаннями та навичками.

Оскарження експертизи за допомогою адвоката Адвокатського об`єднання "Захист" може бути ефективним способом захисту прав учасника кримінального провадження. Адвокат допоможе вам у вирішенні цього складного питання та підвищить ваші шанси на успіх.

Адвокат зможе допомогти учаснику кримінального провадження в оскарженні експертизи на стадії досудового розслідування .Також адвокати Адвокатського об`єднання "Захист" :

  • Розглянуть клопотання про призначення повторної або додаткової експертизи та нададуть правову оцінку його підставам.
  • Складуть клопотання про призначення повторної або додаткової експертизи та забезпечать його належне оформлення.
  • Представлятимуть інтереси учасника кримінального провадження під час розгляду клопотання слідчим, прокурором, судом.

Не втрачайте час - звертайтеся до Адвокатського об’єднання “Захист” для отримання консультації та вирішення Вашої проблеми!

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.

Будемо раді Вам допомогти!

Зв'яжіться з нами 🙂