АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Оскарження незаконного рішення, дій чи бездіяльності посадових осіб.

Відповідно до Конституції України кожному гарантовано право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.


  • Оскарження незаконного рішення

Незаконне рішення - це рішення, яке прийнято з порушенням закону, не відповідає нормам права, не має юридичної сили. Оскаржити незаконне рішення можна в суді.

Для оскарження незаконного рішення необхідно звернутися до суду з позовною заявою. Позовна заява повинна містити такі відомості: імена та адреси сторін, зміст позовних вимог, обґрунтування позовних вимог, докази, які підтверджують позовні вимоги.

Суд розглядає позовну заяву і приймає рішення. Якщо суд визначить, що рішення є незаконним, він може скасувати рішення або змінити його.


  • Оскарження незаконних дій

Незаконні дії - це дії, які вчиняються посадовою або службовою особою з порушенням закону, завдають шкоди правам та інтересам громадян. Оскаржити незаконні дії можна в суді або у відповідний орган.

Для оскарження незаконних дій в суді необхідно звернутися до суду з позовною заявою. Позовна заява повинна містити такі відомості: імена та адреси сторін, зміст позовних вимог, обґрунтування позовних вимог, докази, які підтверджують позовні вимоги.

Суд розглядає позовну заяву і приймає рішення. Якщо суд визначить, що дії є незаконними, він може зобов'язати посадову або службову особу вчинити певні дії або припинити вчиняти певні дії.


  • Оскарження бездіяльності

Бездіяльність - це невиконання посадовою або службовою особою своїх обов'язків, що завдає шкоди правам та інтересам громадян. Оскаржити бездіяльність можна в суді або у відповідний орган.

Для оскарження бездіяльності в суді необхідно звернутися до суду з позовною заявою. Позовна заява повинна містити такі відомості: імена та адреси сторін, зміст позовних вимог, обґрунтування позовних вимог, докази, які підтверджують позовні вимоги.

Суд розглядає позовну заяву і приймає рішення. Якщо суд визначить, що бездіяльність є незаконною, він може зобов'язати посадову або службову особу вчинити певні дії або припинити вчиняти певні дії.

Строки оскарження незаконного рішення, дій чи бездіяльності посадових осіб встановлюються законом. Загальний строк оскарження становить один рік з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про незаконне рішення, дії чи бездіяльність.

Якщо ви вважаєте, що рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб є незаконними, ви можете звернутися до суду або до відповідного органу. Важливо пам'ятати про строки оскарження, щоб мати можливість захистити свої права та інтереси.

Якщо дана ситуація склалась і Ви не можете самостійно захистити Ваші порушені права , то радимо звернутися за юридичною допомогою до адвоката Адвокатського Об`єднання "Захист". Адвокат допоможе вам зрозуміти, чи є рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб незаконними, і які у вас є права та обов'язки при оскарженні та допоможе правильно скласти позовну заяву і захистити порушені права в суді.

Адвокатське Об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин, в тому числі- кримінальних.

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.

Будемо раді Вам допомогти!


Зв'яжіться з нами 🙂