Підстави звільнення з ЗСУ.
Навіть під час дії воєнного стану військовослужбовці за певних обставин можуть полишити військову службу. Підстави звільнення з Збройних Сил України (ЗСУ) регулюються Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Загальними підставами звільнення з ЗСУ визначають : за власним бажанням; за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії (ВЛК) про непридатність або обмежену придатність до військової служби; за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
Підстави звільнення з ЗСУ для військовослужбовців строкової служби:
- Після оголошення демобілізації - у строки, визначені указом Президента України.
- За станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) ВЛК про непридатність до військової служби.
Підстави звільнення з ЗСУ для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом:
- У зв'язку із закінченням строку контракту.
- За станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) ВЛК про непридатність або обмежену придатність до військової служби.
- За віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
- У зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання.
- Через сімейні обставини або інші поважні причини.
Підстави звільнення з ЗСУ у зв'язку з сімейними обставинами або іншими поважними причинами:
- У зв'язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років.
- У зв'язку з вихованням трьох і більше дітей віком до 18 років.
- У зв'язку з необхідністю догляду за особою, яка за висновком медичного закладу потребує постійного догляду.
- У зв'язку з необхідністю догляду за особою, яка за висновком медичного закладу є особою з інвалідністю I групи, за умови, що така особа є батьком (матір'ю), чоловіком (дружиною) військовослужбовця.
- У зв'язку з необхідністю догляду за особою, яка є особою з інвалідністю I групи, за умови, що така особа є батьком (матір'ю), чоловіком (дружиною) військовослужбовця, який має дитину віком до 18 років.
- У зв'язку з необхідністю догляду за особою, яка є особою з інвалідністю I групи, за умови, що така особа є братом (сестрою), дідом (бабусею), внуком (внучкою), онуком (онучкою) військовослужбовця.
- У зв'язку з необхідністю догляду за особою, яка є особою з інвалідністю I групи, за умови, що така особа є опікуном або піклувальником військовослужбовця.
- У зв'язку з необхідністю догляду за особою, яка є особою з інвалідністю I групи, за умови, що така особа є дружиною (чоловіком) військовослужбовця, який загинув (помер) під час виконання обов'язків військової служби.
Для звільнення з ЗСУ за власним бажанням військовослужбовець подає рапорт на ім'я командира військової частини, де він проходить військову службу.
Для звільнення з ЗСУ за станом здоров'я військовослужбовець проходить військово-лікарську комісію.
Для звільнення з ЗСУ у зв'язку з сімейними обставинами або іншими поважними причинами військовослужбовець подає рапорт на ім'я командира військової частини, де він проходить військову службу, разом з документами, що підтверджують наявність таких обставин або причин.
Звільнення з ЗСУ здійснюється наказом командира військової частини.
Саме робота адвоката грає важливу роль при звільненні військовослужбовця зі Збройних Сил України (ЗСУ). Звернувшись до спеціалістів Адвокатського Об`єднання "Захист" Ви зможете отримати:
- Консультацію та правову оцінку: надання військовослужбовцям інформації щодо їхніх прав та обов'язків при звільненні.
- Правова оцінка ситуації та визначення можливих стратегій для звільнення.
- Підготовку документів: допомога в складанні необхідних юридичних документів, таких як заяви про звільнення чи інші юридичні висновки.
- Представництво у військових органах: представництво інтересів військовослужбовця перед ТЦК чи ВЛК.
- Захист прав в судовому порядку: підтримка в судових процесах, якщо ситуація вимагає судового розгляду.
- Перевірка обставин звільнення: адвокат може перевірити, чи виконуються всі вимоги і процедури, пов'язані з звільненням, з метою запобігання можливим порушенням прав військовослужбовця.
Юридична допомога може бути особливо важливою у випадках, коли виникають питання щодо законності чи обґрунтованості звільнення. Важливо вибрати адвоката, який має досвід у військовому праві та знає особливості військових процесів.
Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.
За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.
Будемо раді Вам допомогти!
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.