АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Процедура оскарження незаконого звільнення в Україні.

Законодавством України передбачено, що працівник, який вважає, що його звільнено незаконно, має право звернутися з позовною заявою до суду.

Згідно з статтею 233 Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівник має право звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення.

Незаконним вважається звільнення працівника з підстав, не передбачених законодавством, або з порушенням встановленого порядку звільнення.

До підстав для оскарження звільнення можуть належати:

  • Звільнення з підстав, не передбачених законодавством. Наприклад, працівник може бути звільнений лише за підставами, передбаченими статтею 36 КЗпП.
  • Звільнення з порушенням встановленого порядку звільнення. Наприклад, працівник повинен бути попереджений про звільнення не менш ніж за два тижні, а в окремих випадках — за місяць.

Повторюємо, якщо Ви вважаєте, що Вас звільнили незаконно, Ви маєте право звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі, визнати Наказ про звільнення незаконним та стягнути з роботодавця середній заробіток за час вимушеного прогулу та моральну компенсацію.

Давайте детально розглянемо процес подачі позовної заяви про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу. Вона подається до суду за місцезнаходженням підприємства, установи, організації або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача.

До цієї позовної заяви додаються такі документи:

  • Копія наказу (розпорядження) про звільнення.
  • Копія трудової книжки.
  • Довідка про середній заробіток за час вимушеного прогулу.
  • Інші документи, які підтверджують незаконність звільнення.

Суд розглядає справу про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу в порядку спрощеного позовного провадження.

У разі задоволення позову суд визнає звільнення незаконним і зобов'язує роботодавця поновити працівника на роботі. Крім того, суд може стягнути з роботодавця на користь працівника середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Оскарження незаконеного звільнення — це складний і тривалий процес, який вимагає професійної підготовки. Тому в разі незаконного звільнення рекомендується звернутися до адвоката, який допоможе вам захистити свої права та інтереси.

Що потрібно зробити, якщо Вас незаконно звільнили?

Перший крок: звернутися до адвоката за консультацією. Адвокат допоможе вам визначити підстави звільнення та підготувати всі необхідні документи для подання позову до суду.

Другий крок: зібрати разом з Адвокатом докази, які підтверджують незаконність звільнення.

Адвокати Адвокатського об’єднання "Захист" з радістю допоможуть Вам:

1) оцінити та проаналізувати під час консультації вашу ситуацію щодо звільнення;

2) допомогти у зібранні усіх необхідних документів для звернення до суду з позовною заявою;

3) захистити ваші права в суді під час судових засідань та дебатів.

Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03. Будемо раді Вам допомогти!

Зв'яжіться з нами 🙂