Припинення діяльності СПД.
Припинення діяльності СПД - це процедура, яка передбачає припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Припинення діяльності СПД може бути добровільним або примусовим.
- Добровільне припинення діяльності СПД.
Добровільне припинення діяльності СПД здійснюється за рішенням фізичної особи-підприємця. Для припинення діяльності СПД фізична особа-підприємець повинна подати заяву про припинення підприємницької діяльності до державного реєстратора.
Заява про припинення підприємницької діяльності повинна містити такі відомості: ПІБ фізичної особи-підприємця; реєстраційний номер облікової картки платника податків; ідентифікаційний код; підстави для припинення підприємницької діяльності; дата припинення підприємницької діяльності.
До заяви про припинення підприємницької діяльності необхідно додати такі документи: копію паспорта фізичної особи-підприємця; копію реєстраційного номера облікової картки платника податків; копію ідентифікаційного коду; копію документа, що підтверджує підстави для припинення підприємницької діяльності.
Державний реєстратор розглядає заяву про припинення підприємницької діяльності і приймає рішення про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Рішення про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності є підставою для виключення відомостей про фізичну особу-підприємця з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
- Примусове припинення діяльності СПД.
Примусове припинення діяльності СПД здійснюється судом за рішенням прокурора або органу державної влади.
Прокурор може звернутися до суду з позовом про припинення діяльності СПД у разі, якщо: діяльність СПД здійснюється з порушенням вимог законодавства; діяльність СПД завдає шкоди правам і інтересам громадян або державним інтересам.
Орган державної влади може звернутися до суду з позовом про припинення діяльності СПД у разі, якщо: діяльність СПД здійснювалася без державної реєстрації; діяльність СПД здійснювалася з порушенням умов ліцензії.
Рішення суду про припинення діяльності СПД є підставою для виключення відомостей про фізичну особу-підприємця з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Наслідки припинення діяльності СПД.
Після припинення діяльності СПД фізична особа-підприємець зобов'язана:
- подати до податкового органу податкову декларацію за останній період діяльності;
- сплатити податки та збори, що підлягають сплаті за останній період діяльності;
- закрити поточний рахунок у банку.
Фізична особа-підприємець, яка припинила свою діяльність, не може використовувати статус фізичної особи-підприємця для здійснення підприємницької діяльності.
Припинення діяльності СПД - це складна і тривала процедура, яка вимагає знання законодавства та певних юридичних навичок. Якщо ви плануєте припинити діяльність свого СПД, рекомендується звернутися за юридичною допомогою до адвоката.
Адвокати Адвокатського Об`єднання " Захист" нададуть Вам такі послуги при припиненні діяльності СПД:
- Консультація з питань припинення діяльності СПД. Адвокат допоможе вам зрозуміти свої права та обов'язки, а також дасть рекомендації щодо подальших дій.
- Підготовка документів для припинення діяльності СПД. Адвокат допоможе вам правильно скласти заяву про припинення підприємницької діяльності, а також інші документи, необхідні для припинення діяльності СПД.
- Представництво інтересів у суді. Адвокат може представляти інтереси вас у суді, якщо припинення діяльності СПД здійснюється примусово.
- Забезпечать правильне припинення діяльності СПД. Адвокат допоможе вам уникнути помилок, які можуть призвести до негативних наслідків.
- Допоможуть захистити Ваші права та інтереси. Адвокат допоможе вам захиститися від необґрунтованих вимог податкових органів або інших державних органів.
Адвокатське Об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.
За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.
Будемо раді Вам допомогти!
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.