АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Питання про сплату земельного податку.

Земельний податок - це обов'язковий платіж, що справляється з юридичних та фізичних осіб, які володіють земельними ділянками на правах власності або користування.

Платниками земельного податку є:

  • Фізичні та юридичні особи, резиденти та нерезиденти, які володіють земельними ділянками на правах власності або користування.
  • Територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності.

Об'єктами оподаткування земельного податку є земельні ділянки, що розташовані на території України, крім земель:

  • зайнятих лісами, полезахисними смугами, захисними масивами, ярами, балками, гірськими вершинами, водними об'єктами, зонами природного заповідного фонду, землями загального користування населених пунктів.
  • які використовуються для ведення сільського господарства.
  • на яких розташовані об'єкти житлового та будівництва промислового призначення.

Ставки земельного податку встановлюються відповідно до рішення місцевих рад в межах від 1 до 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.Для земельних ділянок, використовуваних для ведення сільського господарства, ставка становить не більше 1 відсотка нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Які існують пільги з сплати земельного податку?

Звільняються від сплати земельного податку: інваліди першої та другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); інститути Національної академії наук України, наукові та науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади та інші установи освіти на земельні ділянки, які використовуються ними для навчальних та наукових цілей; дитячі будинки-інтернати та будинки-інтернати для інвалідів та людей похилого віку; релігійні організації на земельні ділянки, які використовуються ними для релігійних цілей; інші категорії платників згідно з Податковим кодексом України.

Якщо ви не згодні з розміром земельного податку, який вам нарахували,ви маєте право його оскаржити.

Існує два способи оскарження:

1. В адміністративному порядку:

  • Подача скарги до органу (посадової особи), який вирішив питання про нарахування земельного податку. Скарга подається протягом 10 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. (ст. 150 Податкового кодексу України)
  • Розгляд скарги органом (посадовою особою), який вирішив питання про нарахування земельного податку. Рішення про задоволення або відхилення скарги приймається протягом 10 днів з дня її надходження. (ст. 151 Податкового кодексу України)
  • Оскарження рішення органу (посадової особи), який вирішив питання про нарахування земельного податку, до вищого органу (вищій посадовій особі). Скарга подається протягом 10 днів з дня вручення рішення. (ст. 152 Податкового кодексу України)

2. В судовому порядку:

  • Подача позову до суду. Позов може бути поданий протягом 6 місяців з дня вручення податкового повідомлення-рішення. (ст. 153 Податкового кодексу України)
  • Розгляд справи судом. Суд перевіряє законність та обґрунтованість нарахування земельного податку та приймає рішення про задоволення або відхилення позову. (ст. 154 Податкового кодексу України)

Важливо!

  • Для оскарження земельного податку необхідно дотримуватися встановлених строків.
  • При оскарженні земельного податку важливо мати докази, які підтверджують вашу правоту (наприклад, документи, які свідчать про неправильне визначення площі земельної ділянки, неправильне застосування ставки податку тощо).
  • Звернення до кваліфікованого адвоката може значно збільшити ваші шанси на успішне оскарження земельного податку.

Звертайтесь за юридичною допомогою та відстоюйте свої права!

Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.

Будемо раді Вам допомогти!

Зв'яжіться з нами 🙂