АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Ремонтні роботи у квартирі у 2023 році: перепланування, переобладнання та реконструкція.

Відповідно до Наказу №76 Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» Переобладнання– це улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

Визначення перепланування у законодавстві відсутнє, проте п.1.4.3. цього ж нормативно-правового акту зазначено елементи перепланування. Ними є:

- перенесення і розбирання перегородок;

- перенесення і влаштування дверних прорізів;

- прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків;

- улаштування і переустаткування тамбурів.Отож, якщо заплановані Вами роботи стосуються знесення опорних стін або, навпаки, зведення додаткових – мова йде про перепланування Вашої квартири чи будинку.

Під реконструкцією розуміють перебудову житлового об’єкта, що вже введено в експлуатацію шляхом зміни його геометричних розмірів або зовнішнього вигляду загалом.

Законодавством чітко встановлено перелік робіт, на які не потрібні дозволице ті, що не містять порушення та втручання до опорних стін, інженерних та вентиляційних, опалювальних систем загального користування, у іншому ж випадку передбачений певний порядок отримання дозволів, про який ми розповімо згодом.

Також варто зазначити, що вагомою причиною для відмови у отримані дозволу є:

- перенесення кухні/ванної кімнати (так звані «мокрі зони») у непередбачену частину житлового об’єкта, тобто над житловими кімнатами,

- бажання об’єднання балконів та лоджії шляхом руйнування зовнішніх стін

- приєднання до квартири території загального користування, таких як холи, коридори, підвали.

Отже, підсумовуючи вищезазначене, можна дійти висновку, що отримання дозволу необхідне у випадку проведення Перепланування та Реконструкції, тому пропонуємо розглянути покрокові дії для кожної з ситуацій.

Перепланування:

1. Розробка проєкту перепланування: щоб отримати його, необхідно звернутись до архітектора/проєктувальника.

2. Отримання дозволу на перепланування від органу місцевого самоврядування: для цього необхідно звернутись до територіального Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або іншого виконавчого органу з відповідною заявою та переліком документів:

 - документи, що посвідчують особу;

 - копія свідоцтва на право власності;

 - згода власників, співвласників на перепланування приміщення (якщо воно перебуває у спільній власності);

 - проєкт перепланування.

3. Очікування результатів звернення

4. Виготовлення нового технічного паспорта на квартиру шляхом звернення до Бюро технологічної інвентаризації (БТІ).

Реконструкція:

1. Розробка проєкту перепланування: щоб отримати його, необхідно звернутись до архітектора/проєктувальника.

2. Звернення до Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) для отримання дозволу на проведення робіт з реконструкції квартири: для цього потрібно заповнити відповідну декларацію та ті ж додатки, що вказані ліворуч. Також це можна зробити через ЦНАП

3. Очікування результатів звернення

4. Виготовлення нового технічного паспорта на квартиру шляхом звернення до Бюро технологічної інвентаризації (БТІ).

5. Декларація до ДІАМ про закінчення робіт та введення квартири в експлуатацію.

Адвокат може надати допомогу при переплануванні, переобладнанні та реконструкції квартири у таких аспектах:


  • Консультація щодо порядку та умов проведення ремонтних робіт. Адвокат допоможе вам визначитися з видом робіт, які ви хочете провести, та з усіма необхідними документами та вимогами.
  • Консультація щодо актуального законодавства у сфері містобудування. Адвокат допоможе вам ознайомитися з актуальним законодавством України у сфері містобудування, а також з практикою його застосування.
  • Аналіз проекту перепланування, переобладнання або реконструкції. Адвокат допоможе вам визначити, чи відповідає проект встановленим законом вимогам.
  • Підготовка заявки на отримання дозволу на проведення ремонтних робіт. Адвокат допоможе вам правильно оформити заявку, вказавши всі необхідні відомості та документи.
  • Представництво ваших інтересів у відповідних органах державної влади або місцевого самоврядування. Адвокат може представляти ваші інтереси в органах державної влади або місцевого самоврядування на всіх етапах розгляду вашої заявки, від подання заявки до отримання дозволу.

Перепланування, переобладнання та реконструкція квартири - це складний та тривалий процес, який вимагає знання законодавства та досвіду. Звернувшись за юридичною допомогою до адвоката, ви підвищите свої шанси на успішний результат цього процесу та уникнете неприємних сюрпризів у майбутньому.

Ось кілька конкретних прикладів того, як адвокат Адвокатського Об`єднання "Захист" може допомогти при переплануванні, переобладнанні та реконструкції квартири:

  • Адвокат може допомогти вам правильно оформити проект перепланування, переобладнання або реконструкції, щоб він відповідав встановленим законом вимогам.
  • Адвокат може допомогти вам отримати дозвіл на проведення ремонтних робіт у місцевому органі архітектури та містобудування.
  • Адвокат може допомогти вам захистити свої права у разі виникнення спорів з органами державної влади або місцевого самоврядування.

Виникли додаткові запитання? Звертайтесь за номером телефону: 0800-40-33-03.

Наші юристи готові Вас підтримати в усіх питаннях стосовно нерухомості та житлових спорах. Обираючи АО "Захист", Ви обираєте впевненість у своїй правовій захищеності!

Зв'яжіться з нами 🙂