Розподіл майна при розірванні шлюбу.
При розірванні шлюбу в Україні, однією з ключових правових питань є поділ спільного майна подружжя.
Поділ майна при розірванні шлюбу в Україні регулюється Сімейним кодексом України (СКУ далі). Згідно з цим законом, все майно, набуте за час шлюбу, є спільною сумісною власністю чоловіка та дружини, в рівних частках, незалежно від того, чи мав один з подружжя дохід чи ні.Процес поділу майна може відбуватися двома основними шляхами: в добровільному порядку (за взаємною згодою подружжя ) та в судовому порядку.
Домовленість сторін є найшвидшим та найменш витратним способом поділу майна. Основним способом поділу майна подружжя за взаємного згодою є укладання відповідного договору. Чинним законодавством України передбачено три договори, якими можна поділити спільне майно подружжя: договір про поділ майна подружжя, договір про виділ майна зі спільної власності подружжя та шлюбний договір.
Якщо сторони не можуть досягти домовленості щодо поділу майна, справа може бути вирішена в суді. Статтею 70 СКУ передбачено, що у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
При поділі майна подружжя мають враховуватися три категорії об’єктів:
а) речі (окрема річ або сукупність речей), які належать подружжю на праві спільної сумісної власності;
б) кредиторські вимоги подружжя (право вимоги за договором позики, купівлі-продажу тощо, коли подружжя виступає як кредитор і вправі вимагати повернення боргу, передачі речі тощо);
в) боргові зобов’язання подружжя (зобов’язання, за якими подружжя виступає як боржник і зобов’язане повернути борг, повернути або передати річ тощо).
Поділ майна здійснюється з урахуванням вартості речей, які належать подружжю на праві спільної власності, а також розміру їх кредиторських вимог та боргових зобов’язань.
До вимог про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя позовна давність не застосовується за умови, якщо шлюб між ними не розірвано.
До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки, яка обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.
"Потрібна компетентна правова допомога у справах про поділ майна? Наш адвокат - ваш надійний партнер! 🏠
Чому варто обрати нас:
✅ Досвід та професіоналізм у справах стосовно поділу майна.
✅ Індивідуальний підхід до кожної справи.
✅ Результати, на які можна розраховувати.
Ми допоможемо вам:
🔐 Розібратися у справедливому поділі майна.
💡 Скласти стратегію для досягнення ваших цілей.
🤝 Уникнути надмірних витрат та зайвого стресу.
З метою захисту Ваших прав звертайтесь за консультацією до спеціалістів Адвокатського об’єднання «Захист» . Ми допоможемо Вам де б Ви не знаходились. Адже Адвокатське Об'єднання "Захист" є найбільшою юридичною компанією в Україні.
Звертайтесь за телефоном 0800-40-33-03
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.