АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Стягнення шкоди при аварії рейсового транспорту.

У разі аварії рейсового транспорту пасажири мають право на відшкодування шкоди, завданої їхньому життю, здоров'ю або майну. Шкода, завдана пасажирам унаслідок аварії рейсового транспорту, включає в себе як матеріальну, так і моральну шкоду.

Матеріальна шкода - це витрати, які пасажири понесли у зв'язку з аварією, а також втрата їхнього майна. Матеріальна шкода відшкодовується в повному обсязі, якщо вона була завдана неправомірними діями перевізника.

Моральна шкода - це моральні страждання, фізичні та психічні болі, які пасажири зазнали унаслідок аварії. Моральна шкода відшкодовується в розмірі, встановленому судом з урахуванням характеру і тяжкості заподіяних моральних страждань, а також інших обставин справи.

Підставою для стягнення шкоди при аварії рейсового транспорту є наявність таких обставин:

  • Аварія рейсового транспорту. Аварією рейсового транспорту вважається подія, яка сталася під час руху рейсового транспорту і призвела до пошкодження самого транспортного засобу, вантажу, а також до заподіяння шкоди життю, здоров'ю або майну пасажирів.
  • Неправомірні дії перевізника. Неправомірними діями перевізника можуть бути порушення правил безпеки руху, неналежний контроль за виконанням рейсу, несвоєчасне надання медичної допомоги пасажирам тощо.
  • Вина перевізника у заподіянні шкоди. Вина перевізника визначається судом на підставі оцінки всіх обставин справи.
  • Наявність шкоди у пасажирів. Шкода у пасажирів підтверджується доказами, такими як медичні висновки, акти обстеження транспортного засобу, показання свідків тощо.

Детальнеше розглянемо порядок стягнення шкоди при аварії рейсового транспорту.

Для стягнення шкоди при аварії рейсового транспорту пасажири повинні звернутися до перевізника з письмовою заявою. У заяві необхідно вказати підстави для стягнення шкоди, а також її розмір.Перевізник має право відмовити у відшкодуванні шкоди, якщо він не визнає свою вину у заподіянні шкоди. У цьому випадку пасажири можуть звернутися до суду з позовом про стягнення шкоди.

До позовної заяви необхідно додати такі документи: заява про відшкодування шкоди, медичні висновки про наявність травми та її наслідки, акт обстеження транспортного засобу, показання свідків.

Суд розглядає позовну заяву і приймає рішення. Рішення суду про стягнення шкоди є остаточним і оскарженню не підлягає.

Стягнення шкоди при аварії рейсового транспорту - це складна і тривала процедура, яка вимагає знання законодавства та певних юридичних навичок. Якщо ви стали потерпілим в аварії рейсового транспорту, рекомендується звернутися за юридичною допомогою до адвоката Адвокатського Об`єднання "Захист".

Адвокати Адвокатського Об`єднання "Захист" зможуть надати Вам ряд послуг , а саме:

  • Консультація з питань стягнення шкоди. Адвокат допоможе вам зрозуміти свої права та обов'язки, а також дасть рекомендації щодо подальших дій.
  • Підготовка документів для суду. Адвокат допоможе вам правильно скласти позовну заяву, а також інші документи, необхідні для розгляду справи судом.
  • Представництво інтересів у суді. Адвокат може представляти інтереси вас у суді, щоб захистити ваші права та інтереси.
  • Довести наявність підстав для стягнення шкоди. Адвокат допоможе вам зібрати докази, які підтверджують, що перевізник несе відповідальність за завдану вам шкоду.
  • Визначити розмір шкоди. Адвокат допоможе вам обгрунтувати розмір шкоди, який ви вимагаєте відшкодувати.
  • Захистити ваші права та інтереси у суді. Адвокат допоможе вам захиститися від необґрунтованих заперечень перевізника.

Адвокатське Об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.

Будемо раді Вам допомогти!

Зв'яжіться з нами 🙂