Судові рішення надсилатимуть не тільки до е-кабінету.
Ні процесуальне законодавство, ні Положення про ЄСІТС не містять прямої норми, яка б чітко вказувала на можливість вручення судового рішення на офіційну електронну пошту, коли особа має зареєстрований е-кабінет.
Аби вирішити цю колізію, нардеп зареєстрував проект «Про внесення змін до деяких процесуальних законодавчих актів щодо уточнення порядку вручення судового рішення» (№11193).
Наразі п.37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, визначає, що особам, які не мають зареєстрованих е-кабінетів, документи в передбачених цим пунктом випадках можуть надсилатися засобами підсистем ЄСІТС на адресу електронної пошти, вказану такими особами під час подання документів до суду.
Крім того, п.111 положення передбачається, що до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС суд надсилає особам, окрім осіб, які зобов’язані зареєструвати або мають зареєстровані електронні кабінети в ЄСІТС, документи у справах на адресу електронної пошти, з якої до суду надійшли документи, засвідчені кваліфікованим електронним підписом.
Як відзначає автор, на практиці така ситуація призводить до ускладнення процесу отримання судових документів та пропуску процесуальних строків. Тому пропонується у процесуальних кодексах уточнити, що судові рішення в електронній формі мають направлятися у тому числі на офіційні електронні адреси навіть у разі, якщо особа має зареєстрований електронний кабінет.
Велика палата ВС висловила позицію про те, що надсилання процесуальних документів на електронну адресу, вказану в документах, що подавались до суду, не заборонена. Однак такі дії не можуть замінити належне надсилання учаснику судового рішення.
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.