Відповідальність за ухилення від мобілізації.
За ухилення від мобілізації передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Адміністративна відповідальність:
- Згідно зі статтею 211-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил військового обліку карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Якщо порушення правил військового обліку пов'язане з ухиленням від призову на військову службу за мобілізацією, штраф може сягати 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Кримінальна відповідальність:
- Згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.
- Якщо таке ухилення пов'язане з тяжким наслідком, карається позбавленням волі на строк від п'яти до семи років.
- Якщо таке ухилення пов'язане з особливо тяжким наслідком, карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.
Перелік осіб, які звільняються від мобілізації, визначено у ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Якщо ви вважаєте, що вас незаконно мобілізували, ви маєте право оскаржити це рішення у встановленому законом порядку.
Мобілізація - це складний процес, який має багато нюансів.Тож, якщо у вас виникли питання щодо мобілізації, рекомендуємо звернутися до юриста АО "Захист".
Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.
За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.
Будемо раді Вам допомогти!
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.