Встановлення графіку зустрічей з дитиною через суд.
Встановлення порядку спілкування з дитиною — проблема багатьох батьків, які через життєві обставини прийняли рішення про те, що подальше спільне життя однією сім'єю є неможливим.
Дуже часто виникають ситуації, коли домовитися в добровільному порядку про встановлення зустрічей з дитиною між батьками не вдається, в такому разі вони звертаються до судового органу для вирішення спору.
Адвокати Адвокатського об’єднання «Захист» неодноразово стикалися з наступними ситуаціями: що робити, якщо дитину не відпускають з батьком (матір’ю), а іноді навіть елементарно не дають побачитися. В більшості випадків, цей конфлікт у батьків виникає після вирішення спору про визначення місця проживання дитини. Єдиним варіантом виходу із ситуації є подання позовної заяви про визначення порядку спілкування з дитиною.
Перед поданням позовної заяви до суду необхідно викласти бажаний порядок спілкування з дитиною, він в свою чергу має бути максимально докладним та включати таку інформацію:
- графік спілкування із зазначенням конкретного часу та тривалості зустрічей (включаючи робочі, вихідні, святкові дні);
- місце зустрічі та спілкування (наприклад, у житловому приміщенні одного з батьків, родичів або на якомусь культурному заході);
- умови спілкування (наодинці з дитиною, у присутності іншого законного представника чи родича).
Варто зазначити, що при розгляді цієї категорії справ у судових засіданнях бере участь орган опіки та піклування, який надає висновок, де відображено погляди на суперечку батьків, а також акт оцінки житлово-побутових умов життя обох батьків.
Під час засідання суд встановлює наступні обставини по справі:
- стан здоров'я дитини, її вік та ступінь прихильності до кожного з батьків;
- спосіб життя батька (матері), місце та графік роботи, житлово-побутові умови;
- відсутність негативного впливу батька (матері) на розвиток та здоров'я дитини.
Суд, для прийняття об'єктивного рішення, досліджує подані сторонами докази: документи, висновок органу опіки та піклування, а також заслуховує свідчення свідків.
Якщо суд не знайде причин для відмови в задоволенні позову, то він виносить рішення про встановлення порядку спілкування з дитиною, де вказує відомості про графік зустрічей, у тому числі про місце, час і періодичність таких зустрічей.
Адвокати Адвокатського об’єднання «Захист» допоможуть Вам зі встановленням графіку спілкування з дитиною, допоможуть скласти позовну заяву про встановлення порядку спілкування з дитиною та представлять Ваші інтереси в суді.
З метою захисту Ваших прав звертайтесь за консультацією до спеціалістів Адвокатського об’єднання «Захист». Ми допоможемо Вам де б Ви не знаходились, адже Адвокатське Об'єднання "Захист" є найбільшою юридичною компанією в Україні.
Детальна інформація за телефоном : 0800-40-33-03
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.