Захист права власності на майно від сторонніх посягань.
Право власності – це одне з фундаментальних прав людини, гарантоване Конституцією України. Однак, навіть за мирних часів, не виключені ситуації, коли це право може бути порушене. А під час воєнного стану такі ризики зростають.
Існує декілька способів захистити своє право власності від сторонніх посягань:
- Адміністративний захист: заява до органів місцевого самоврядування: Якщо ви зіткнулися з незаконними діями щодо вашого майна, зверніться зі скаргою до відповідного органу місцевого самоврядування, звернення до правоохоронних органів: Якщо має місце кримінальне правопорушення (крадіжка,грабіж тощо), зверніться із заявою до поліції.
- Судовий захист: позов про визнання права власності: Якщо ваше право власності оспорюється, ви можете подати позов до суду з вимогою визнати ваше право власності, позов про витребування майна з чужого незаконного володіння (віндикаційний позов): Якщо ваше майно незаконно перебуває у володінні іншої особи, ви можете подати позов про його повернення, позов про усунення перешкод у користуванні майном (негаторний позов): Якщо інші особи перешкоджають вам користуватися своїм майном, ви можете подати позов про усунення таких перешкод.
- Інші способи: страхування майна: Страхування майна від різних ризиків (крадіжка, пожежа тощо) допоможе відшкодувати збитки у разі настання страхового випадку, реєстрація права власності: Обов'язкова державна реєстрація права власності на нерухоме майно є важливим доказом вашого права, запобіжні заходи: Встановлення охоронних систем, відеоспостереження та інших засобів безпеки допоможе запобігти незаконним посяганням на ваше майно.
Під час воєнного стану захист права власності має свої особливості:
- Примусове відчуження майна: В окремих випадках, передбачених законом, держава може примусово відчужити ваше майно для забезпечення оборони країни. В такому випадку вам повинна бути виплачена справедлива компенсація.
- Труднощі з доступом до правосуддя: Через бойові дії та інші обставини, пов'язані з воєнним станом, може бути ускладнений доступ до судів та інших державних органів.
- Збільшення ризиків незаконних посягань: Під час війни зростає ризик незаконних посягань на чуже майно, тому необхідно вживати додаткових заходів безпеки.
Якщо ваше право власності було порушено, вам необхідно:
- Зберегти докази: Зберіть всі документи, які підтверджують ваше право власності, а також докази порушення цього права (свідчення очевидців, фотографії, відеозаписи тощо).
- Звернутися до правоохоронних органів: Подайте заяву про вчинення кримінального правопорушення.
- Звернутися до адвоката: Адвокат допоможе вам правильно оформити документи, представити ваші інтереси в суді та захистити ваше право власності.
Для отримання детальної інформації щодо вашої конкретної ситуації звертайтесь за юридичною допомогою до спеціалістів АО "Захист".
Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.
За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.
Будемо раді Вам допомогти!
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.