АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Захист військового в кримінальному проваджені.

На сьогоднішній день військовий стан не звільняє військовослужбовця від кримінального провадження. Крім того, від початку повномасштабної агресії рф в діюче законодавство України, було внесено цілу низку змін.

Наприклад, якщо до воєнного стану за скоєння злочину за ст.408 КК України (дезертирство) була передбачена санкція від 2 до 5 років позбавлення волі. То зараз кваліфікація йде вже за ч.4 статті - від 5 до 12 років позбавлення волі.

Якщо військовий зіштовхнувся із такою проблемою, як відкрите проти нього кримінальне провадження, слід, в першу чергу, звертатись за кваліфікованою юридичною допомогою, адже тільки адвокат зможе розібратись у всіх цих нюансах.

Адвокати АО «Захист» - надають якісні консультації і також мають величезний досвід в судових процесах щодо захисту військово в кримінальному провадженні.

Спочатку слід розібратись, що таке військовий злочин.

Згідно із законодавством України, це кримінальні правопорушення проти встановленого законодавством порядку несення або проходження військової служби, вчинені військовослужбовцями, а також військовозобов'язаними під час проходження ними навчальних або спеціальних зборів.

Серед військових злочинів, за які найчастіше відкривають кримінальні провадження є:

Ст. Ст. 402, 403 ККУ - відкрита відмова виконати наказ керівника, або інше умисне невиконання наказу.

Ст.407 ККУ -( СЗЧ) самовільне залишення місця служби, військової частини, а також не вчасний прихід військового без поважних причин на місце служби, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу.

Ст.408 ККУ - «дезертирство», тобто самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби. Те саме стосується нез’явлення на службу з відрядження, у разі призначення, переведення, відпустки або з лікувального закладу.

Ст.410 ККУ- викрадення/привласнення військовослужбовцем зброї, боєприпасів, вибухових речовин тощо, військової та спеціальної техніки, будь-якого іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем.

Суди також відносяться Ст. Ст. 335-337 ККУ ухилення від призову, Ст. 425 ККУ недбале ставлення до військової служби, Ст. 426-1 ККУ перевищення влади чи службових повноважень тощо.

Значна частина кримінальних проваджень, які стосуються воєнних злочинів здійснюється за відсутності обвинуваченого. В таких справах особлива увага має бути приділена забезпеченню основоположних засад кримінального провадження.

Перед тим, як, власне, стати на захист прав військовослужбовця, слід чітко юридично визначити у чому він був неправий. Закон України передбачає, що кожен, хто несе військовий обов’язок, повинен виконувати наказ свого начальника, який апріорі є законним. Але навіть якщо військовий попросить командира (начальника) уточнити наказ, на що він має право згідно ст. 37 Статуту внутрішньої служби, це може розумітися командиром, як відмова від виконання такого наказу. 

Слідство зобов’язане з’ясувати всі обставин справи – як ті, що доводять вину особи, так і ті, що її виправдовують, проте частіше слідчі дії зосереджуються лише на доведенні наявності складу злочину та вині обвинуваченого чи підозрюваного.  

Звичайно, безпідставне звинувачення у вчиненні одного з перелічених злочинів можна спростувати, довівши наявність обставин, які доводять необхідність вчиненн тих чи інших дій військовими або військовозобовязаними, особливо якщо це було зроблено без злочинного умислу, а є наслідком обставин, що не залежали від них.

Захист по кримінальним провадженням під час військового стану відрізняється від того, з чим зазвичай стикаються адвокати.

Та незважаючи на перепони з боку нового кримінально процесуального закону, найбільшою проблемою залишається можливість у військовослужбовця вчасно звернутися за допомогою до адвоката.

ВІЙСЬКОВІ ЗСУ, ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ЗАХИСТ АДВОКАТА, ЯКИЙ ЗМОЖЕ ВИВЧИТИ ВСІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ І НАДАТИ КВАЛІФІКОВАНУ І ЯКІСНУ ДОПОМОГУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕНІ.

Основні аспекти захисту військового в кримінальному провадженні включають:

  1. Право на захист адвоката: Військовий має право на адвоката, який може представляти його інтереси та надавати правовий поради під час кримінального провадження.
  2. Право на справедливий судовий процес: Всі військові мають право на справедливий судовий процес, включаючи можливість бути поінформованими про обвинувачення, представляти свої докази та свідчення, і мати можливість оскаржувати рішення суду.
  3. Захист від поганих умов в ув'язненні: Військові, які перебувають під вартою, мають право на належні умови ув'язнення та захист від будь-якого виду злочинів чи насильства, які можуть виникнути в установі виконання покарань.
  4. Захист від дискримінації: Військовий не повинен піддаватися дискримінації через свій військовий статус або інші особисті характеристики.
  5. Право на конфіденційність з адвокатом: Військовий має право на конфіденційність спілкування зі своїм адвокатом та іншими консультантами.

Адвокатське об’єднання «Захист» - захистить інтереси кожного військового, що стикнувся з даною проблемою, щоб забезпечити справедливе рішення.

З метою захисту Ваших прав звертайтесь за консультацією до спеціалістів Адвокатського об’єднання «Захист» . Ми допоможемо Вам де б Ви не знаходились. Адже Адвокатське Об'єднання "Захист" є найбільшою юридичною компанією в Україні.

Звертайтесь за телефоном 0800-40-33-03

 

 

Зв'яжіться з нами 🙂