Законопроєкт про довічне ув'язнення за привласнення державних функцій.
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності отримав на розгляд законопроєкт, який встановлює кримінальну відповідальність за «привласнення державних функцій». Автори документа пропонують карати порушників суворо — позбавленням волі на 15 років або навіть довічним ув'язненням.
Законопроєкт подали до парламенту 20 березня дві народні депутатки від фракції «Слуга Народу» — Галина Третьякова та Мар’яна Безугла. 25 березня документ передали для ознайомлення профільному комітету.
Із проєкту закону випливає, що його авторки пропонують доповнити Кримінальний кодекс України статтею про відповідальність за «привласнення громадянами державних функцій».
Так, карати пропонують тих, хто представлятиме Україну без повноважень і погоджень: на міжнародних заходах; перед уповноваженими особами чи агентами іноземних держав, а також представниками міжнародних організацій. Зокрема, за допомогою листування, телефонних розмов, кореспонденції чи інших форм спілкування.
Згідно із законопроєктом, санкція статті повинна передбачати позбавлення волі на строк від 10 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої. А під час воєнного стану — позбавлення волі на строк 15 років або довічне з конфіскацією майна.
Авторки законопроєкту пояснюють необхідність документа тим, що «ганебні громадяни» (не наводячи конкретних прикладів), «привласнюють державні функції» для «отримання власних привілеїв».
Як вважають авторки, законопроєкт є «справедливою відповіддю тим нечисленним громадянам України, які вчинять державну зраду». Водночас у документі не уточнюється, що розуміється під «привласненням державних функцій».
Мар’яна Безугла у себе у Facebook прокоментувала реакцію медіа та соціальних мереж на законопроєкт так: «Це так мило, як працює законопроєктний жарт. Завтра можу зареєструвати відміну росії». У коментарях під своїм постом вона також зауважила, що «зареєструвати можна все».
«Чому інших законопроєктів важливих реєструється і робиться багато, але депутати їх часто "не помічають", а тут такий зразу простенький спосіб пропіаритися, що миттєво відреагували».
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.