Зупинення виконавчого провадження.
Виконавче провадження – це діяльність державного виконавця, яка спрямована на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), у тому числі рішень про стягнення грошових сум, видачу майна, застосування інших заходів примусового характеру.
Зупинення виконавчого провадження – це тимчасове припинення вчинення виконавчих дій. Зупинення виконавчого провадження може бути запроваджено за ініціативою стягувача, боржника, державного виконавця або за рішенням суду.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження зупиняється у таких випадках:
- Заява стягувача або боржника про зупинення виконавчого провадження. Стягувач або боржник мають право звернутися до державного виконавця з заявою про зупинення виконавчого провадження. У заяві необхідно вказати підстави для зупинення виконавчого провадження та обставини, які підтверджують наявність цих підстав.
- Наявність обставин, які перешкоджають вчиненню виконавчих дій. До таких обставин можуть відноситися:
неможливість виявлення боржника або його майна; неможливість вчинення виконавчих дій з причин, що не залежать від державного виконавця; наявність спору про право власності на майно, яке підлягає примусовому виконанню.
- Порушення порядку проведення виконавчого провадження. До таких порушень можуть відноситися:
відсутність у виконавчому документі необхідних відомостей; відсутність у боржника майна, на яке можна вчинити виконавчі дії; невідповідність виконавчих дій вимогам закону.
- Інші підстави, передбачені законом.
Який же існує порядок зупинення виконавчого провадження?
Зупинення виконавчого провадження здійснюється державним виконавцем за власною ініціативою або за заявою стягувача або боржника. У разі звернення стягувача або боржника з заявою про зупинення виконавчого провадження, державний виконавець зобов'язаний розглянути заяву протягом трьох днів з дня її надходження. У разі наявності підстав для зупинення виконавчого провадження, державний виконавець виносить постанову про зупинення виконавчого провадження. Постанова про зупинення виконавчого провадження надсилається стягувачу, боржнику та іншим особам, які беруть участь у виконавчому провадженні.
Як відбувається зняття зупинення виконавчого провадження?
Зупинення виконавчого провадження може бути знято державним виконавцем за власною ініціативою або за заявою стягувача або боржника. У разі звернення стягувача або боржника з заявою про зняття зупинення виконавчого провадження, державний виконавець зобов'язаний розглянути заяву протягом трьох днів з дня її надходження. У разі відсутності підстав для зупинення виконавчого провадження, державний виконавець виносить постанову про зняття зупинення виконавчого провадження. Постанова про зняття зупинення виконавчого провадження надсилається стягувачу, боржнику та іншим особам, які беруть участь у виконавчому провадженні.
Саме адвокат Адвокатського об’єднання "Захист" може надати допомогу при процесі зупинення виконавчого провадження у таких аспектах:
- Консультація щодо підстав для зупинення виконавчого провадження. Адвокат допоможе вам визначити, чи є підстави для зупинення виконавчого провадження та які документи необхідно надати для обґрунтування вашої заяви.
- Складання заяви про зупинення виконавчого провадження. Адвокат допоможе вам скласти заяву про зупинення виконавчого провадження, яка містить усі необхідні відомості та обґрунтування ваших вимог.
- Представництво інтересів у виконавчому провадженні. Адвокат може представляти ваші інтереси у виконавчому провадженні, якщо ви не маєте можливості самостійно займатися цим питанням.
Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.
За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.
Будемо раді Вам допомогти!
Дякуємо Вам за заповнення форми!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.