АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Хто першим отримає повісти після закінчення терміну оновлення даних.

Далі за даними з Реєстру «Оберіг» будуть визначати тих, кому надіслати повістки в першу чергу. Це можна зробити автоматично, задавши певні критерії для пошуку – вік, спеціальність тощо.

Також за його допомогою будуть ідентифікувати тих, хто ухиляється від військового обов’язку і стосовно кого в поліцію потраплять подання на затримання і примусове доставлення до ТЦК. У Реєстрі будуть навіть дані про відкрите виконавче провадження, якщо особа добровільно не сплачує штрафи від ТЦК.

Як повідомила заступниця міністра з питань цифровізації Катерина Черногоренко, з 1 липня ТЦК буде вносити дані спочатку до Реєстру «Оберіг», а вже потім – до паперової справи. ТЦК буде зручніше працювати – вони будуть швидше шукати і знаходити. Отже, електронний Реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» стане базою для того, щоб ідентифікувати осіб.

У цьому Реєстрі «Оберіг» фактично концентрується повний профайл на громадян, починаючи від місця їх роботи, придатності за станом здоров’я до служби, родичів (за згодою) до водійського посвідчення і права на володіння зброєю.

Наразі у Міноборони триває робота над тим, щоб забезпечити нормативну базу під те, аби працівник ТЦК зміг без відома людини запросити дані стосовно неї з різних державних реєстрів.

Отже, навіть якщо чоловік не став на військовий облік, не оновив дані через застосунок Резерв+, дані про нього все одно є Єдиному демографічному реєстрі (наприклад, він оформлював паспорт у виді ID-картки чи закордонний паспорт), в реєстрі актів цивільного стану (народилася дитина, одружився, розлучився тощо), в реєстрі Податкової служби, Пенсійного фонду (бо десь працював), в реєстрі Міносвіти (навчався) тощо. Відповідно його зможуть ідентифікувати як особу, що ухиляється від мобілізації, за допомогою співставлення даних з різних реєстрів.

«Стікатися» згідно із законом усі дані мають в один реєстр – «Оберіг».

Надалі таку особу зможуть оголосити у розшук. При цьому подання на затримання і доставлення до поліції можуть направляти в електронному вигляді.

Створювати самі повістки також тепер можуть в електронному вигляді – за допомогою того ж Реєстру «Оберіг». Далі їх друкуватимуть і надсилатимуть у паперовому вигляді за останньою відомою адресою, якщо людина не повідомила ТЦК, ЦНАП чи через Резерв+ іншу актуальну адресу.

Отже, питання, які саме дані містяться про особу в Реєстрі «Оберіг», нині стають визначальними.

У двох інтерв’ю заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко пояснила деякі технічні питання.

Зв'яжіться з нами 🙂