Згідно законодавства України кожен учасник виборчого процесу має право оскаржити рішення виборчої комісії, якщо воно, на його думку, порушує його права та законні інтереси.
Існує два способи оскарження:
Оскарження в адміністративному суді:
1. Строк подання позову:
2. В позовній заяві вказується : назву суду; відомості про позивача та відповідача; вимоги позивача; обґрунтування позову; додатки (докази).
3. Розгляд справи: суд розглядає справу протягом 10 днів з дня подання позовної заяви.
4. Рішення суду: залишити скаргу без задоволення; зобов'язати виборчу комісію усунути порушення; скасувати рішення виборчої комісії.
Оскарження в апеляційній виборчій комісії:
1. Строк подання скарги:
2. Скарга повинна містити : назву апеляційної виборчої комісії; відомості про скаржника та відповідача; вимоги скаржника; обґрунтування скарги; додатки (докази).
3. Розгляд скарги: апеляційна виборча комісія розглядає скаргу протягом 5 днів з дня її подання.
4. Рішення апеляційної виборчої комісії: залишити скаргу без задоволення; зобов'язати виборчу комісію усунути порушення; скасувати рішення виборчої комісії.
Важливо:
Наші юристи та адвокати з виборчого права спеціалізуються на оскарженні рішень виборчих комісій та забезпеченні правового захисту суб’єктів виборчого процесу більше 10 років.
Не втрачайте час - звертайтеся до Адвокатського об’єднання “Захист” для отримання консультації та вирішення Вашої проблеми!
За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.
Будемо раді Вам допомогти!
Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.