АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Смерть на виробництві у зв’язку з воєнними діями

Війна та її наслідки торкнулися всіх сфер суспільного життя нашої країни. Не стала винятком і трудова сфера. Особливо, питання охорони праці під час дії воєнного стану є надзвичайно актуальним та широко використовуваним, адже тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України.


Найпоширенішими причинами загибелі працівників є:

· бомбардування; 

· ракетні та артилерійські обстріли; 

· мінування територій та приміщень; 

· захоплення в полон; 

· здійснення масових терористичних актів.


Очевидно, що такий нещасний випадок, від якого постраждав працівник, потрібно розслідувати та ще й відповідно до нового порядку, який створили спеціально для таких ситуацій. Адвокатське об'єднання "Захист" готове допомогти вам розібратися та захистити свої права.


Уряд уніс зміни до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337. Порядок доповнили окремою процедурою розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях.


Основними новелами спрощеної процедури роботи спеціальної комісії з нещасних випадків на виробництві стали:

  • можливість залучення роботодавця або його представника до розслідування;
  • можливість комісії проводити свої засідання дистанційно з використанням будь-яких засобів зв’язку та підписувати протоколи шляхом накладення електронного цифрового підпису;
  • призупинення розслідування, якщо на території роботи комісії ведуться активні бойові дії, поки ситуація не нормалізується;
  • складання протоколу огляду місця події у довільній формі;
  • можливість комісії не проводити дослідження для визначення наявності в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних засобів і ступеня його сп'яніння.


Ці нові правила і вимоги покликані забезпечити ефективне розслідування нещасних випадків в умовах воєнного (надзвичайного) стану, а також зберегти життя та здоров’я працівників. Доцільно зазначити, що враховуючи специфіку цих ситуацій, інші зміни та доповнення до Порядку можуть бути важливими для забезпечення безпеки на робочому місці.


Слід також відмітити, що разі смерті працівника роботодавець повинен оформити припинення з ним трудових відносин, а саме видати відповідний наказ та усі належні померлому працівникові грошові суми виплатити членам його сім’ї або спадкоємцям.


Юристи та адвокати Адвокатського об’єднання «Захист» зможуть не тільки надати Вам висококваліфіковану консультацію щодо процедури розслідування та отримання передбачених Вам коштів та допомогти у зібранні всіх необхідних документів, а також за потреби представляти ваші інтереси в суді.


Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин. За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03. Будемо раді Вам допомогти!

Введіть свій номер і отримайте 10% знижку на послуги Адвокатського об’єднання «Захист»

Дякуємо Вам за заповнення форми!

Якщо Ви у майбутньому запишитеся на до нас прийом, Ви автоматично отримаєте 10% знижку на наші послуги.

Зв'яжіться з нами 🙂