АО «Захист» Адвокатське об'єднання "Захист"

Зняття з розшуку військовозобовязаного. Розшук військовозобовязаного.

Процедуpа оголошення в pозшук передбачена кримінально-процесуальним кодексом (КПК) і здійснюється виключно після оголошення підозри у вчиненні кримінального правопорушення за ухилення від призову за мобілізацією, – відповідно чинного законодавства.


У разі якщо встановлено що військовозобов’язана особа перебуває у розшуку, поліцейській доставляють дану особу до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Звертаємо увагу, що саме доставляють дану людину, а не затримують, тим самим доставлення передбачає добровільність виконання вимоги.


Поняття pозшуку застосовується для осіб які вчинили кримінальне правопорушення. Порушення військового обліку відноситься до ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тільки після відкриття кримінального пpовадження за ст. 335 чи 337 Кримінального кодексу України, щодо ухилення від мобілізації - Військовозобов’язана особа буде вважатися підозрюваною, а саме, у розшук можуть оголосити лише за ухвалою суду чи постановою слідчого чи прокурора.


А згідно з ч. 1 ст. 26 – поліція наповнює та підтримує реєстри, що входять до єдиної інформаційної системи МВС України, зокрема і щодо трьох важливих пунктів:

- pозшуку підозрюваних, обвинувачених (підсудних) осіб, які ухиляються від відбування покарання або вироку суду;

- розшуку осіб, зниклих безвісти;

- осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, провадження у справах за якими здійснюється поліцією.

 

Якщо кажучи інакше, оновлювати базу, мають право ВИКЛЮЧНО щодо осіб, які скоїли адміністративне порушення у справах, які підслідні ПОЛІЦІЇ, а повноваження у справах про адміністративного правопорушення за статтями 210 та 210-1 КУпАП, належать ВИКЛЮЧНО до компетенції ТЦК.

 

У разі ствердження, що ви як військовозобов’язаний вже знаходитеся у базі розшуку, тоді дана особа має назвати або номер кримінального провадження або надати посилання на постанову або ухвалу про розшук.

 

Інформацію до бази «АРМОР» щодо згаданих статей поліція вносити не має права, це не передбачено ЗУ «Про Національну поліцію».

 

Щоби дізнатися, чи перебуваєте ви у розшуку, радимо скористатися базами МВС України.

Якщо ви виявили себе в такому реєстрі (що іноді трапляється), вам необхідно звернутися до адвоката, щоб за підтримки юриста грамотно розібратися в ситуації, що склалася.

Також можна скористатися:

1.   Портал МВС – тут є розділ Розшук осіб, які переховують від органів влади. Вам необхідно вказати особисті дані та перевірити себе в базі.

2.   Автоматизована система виконавчого провадження 

3.   Судова влада України – тут ви зможете знайти інформацію щодо стану розгляду справи (необхідно ввести своє прізвище та регіон).



Адвокатське об’єднання "Захист" більше 10 років надає якісну юридичну допомогу по захисту Ваших прав та інтересів у ВСІХ сферах правовідносин.

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтеся за телефоном 0800-40-33-03.

Будемо раді Вам допомогти!

 

Зв'яжіться з нами 🙂